SENEXPO ULUSLARARASI FUARCILIK A.?;

20. PIR HOSPITALITY
Uluslararası Otel - Restoran Ekipmanları ve İkram Endüstrisi Fuarı

Rusya’nın en önemli Otel, Restoran, Bar, Cafe Ekipmanları ve İkram Endüstrisi Fuarı!
Rusya’da ikram endüstrisinin, alıcılarla buluştuğu en önemli fuarların başında gelen Pir Hospitality 2017 Fuar’ı, 09-12 Ekim tarihleri arasında Rusya’nın en büyük şehri ve başkenti Moskova’da gerçekleştirilecektir.

Senexpo Uluslararasi Fuarcilik A.S. 1996 yilinda, uluslararasi fuar organizatörü olarak, fuarcilik sektörüne giris yapti. SENEXPO kurulu sundan bu yana geçen zaman içerisinde, onlarca ülkede, uluslararasi üne ve öneme sahip yüzlerce fuar organize etti...
Istanbul’dan Yükselen Isik! LIGHTTECH 2014

Avrasya’nın en büyük aydınlatma fuarı Lighttech 7.kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Altı yıldır aydınlatma sektörünün lider üreticilerini bir araya getiren Lighttech Uluslararası Aydınlatma Avize ve Elektrik Teknolojileri Fuarı; 06-09 Mart 2014 tarihleri arasında yedinci kez kapılarını ziyaretçilerine açtı.54’ü yabanci toplam 165 katilimci firma ve 15.319 ziyaretçiyi agirladi. !
TANZANYA ÜLKE BİLGİSİ

Başkent: Darüsselam
Yüzölçümü: 580.367 km²
Nüfus: 42,746,620 (2010)
Konuşulan dil: Swahili
Etnik Yapı: Anakara-Yerli Afrikalı (%99) (%95’i 130 kabileden oluşan Bantular), Diğer (%1) (Asyalı, Avrupalı ve Arap)? Zanzibar - Arap, yerli Afrikalı
Din: Anakara- Hırıstiyan (%30), Müslüman (%35), yerli inanışlar (%35), Zanzibar -%99’dan fazlası Müslüman
Para Birimi: Tanzanya Shilling’i (TZS), 1$ = 1,423 TZS

Türkiye Tanzanya Arasındaki Ticari İlişkiler
Tanzanya ekonomisinin % 26,6’sını tarım, % 22,2’sini sanayi ve % 50,8’ini hizmetler sektörü teşkil etmektedir. Başlıca sanayi dalları tarımsal işlemecilik (şeker, bira, sigara, sisal sicimi), elmas, altın ve demir madenciliği, tuz, petrol rafinesi, ayakkabı, çimento, tekstil, ağaç ürünleri, gübre ve başlıca tarım ürünleri kahve, sisal sicimi, çay, pamuk, elmas, tütün, karanfil, mısır, buğday, tapyoka, muz, sebze ve meyve, sığır, koyun, keçidir.

Türkiye ile Tanzanya arasındaki ticari ilişkiler incelendiğinde, Tanzanya’ya hemen her türlü ürün ithal edildiğinden, ihracatımız bakımından potansiyel pazar teşkil ettiği görülmektedir. Türk ürünleri kalitesi ve uygun fiyatıyla Tanzanya’da pazar avantajına sahiptir. Küresel krize rağmen istikrarlı bir seyir izleyen ve 2009 yılı sonu itibariyle 66 milyon dolar seviyesinde gerçekleşen ikili ticaret hacminin ahdi zeminin tamamlanması ile önümüzdeki yıllarda daha da artacağı öngörülmektedir.

Tanzanya’ya ihracatımızın ağırlığını demir ve çelik ürünleri, metallerden yapılan nihai mallar, elektrikli makine ve cihazlar ile gıda maddeleri; Tanzanya’dan ithalatımızın büyük bölümünü ise tütün ve mamulleri ile deri sanayimizde kullanılan deri hammaddesi oluşturmaktadır.

Bununla birlikte, tekstil-konfeksiyon ve hazır giyim, deri giyim, deri ayakkabı ve çanta gibi ürünler, gıda maddeleri, inşaat malzemeleri, tarım makineleri, gübre, insan ve hayvan sağlığında kullanılan ilaçlar, elektrik-elektronik ürünleri ile perakende ürünlerimizin Tanzanya’ya ihracat potansiyeli mevcuttur.

© COPYRIGHT SENEXPO ULUSLARARASI FUARCILIK A.Ş