AUTO EXPO AFRICA KENYA

22. ULUSLARARASI OTOMOTİV, YEDEK PARÇA VE AKSESUAR FUARI
KENYA / NAIROBI
18-20 TEMMUZ 2019

Doğu Afrika’nın En Büyük Otomotiv, Yedek Parça ve Aksesuar Fuarına Davetlisiniz!

24 yıldır otomotiv, oto yedek parçaları ve aksesuarları sektöründe Kenya’da ve Doğu ve Afrika ülkelerinde artan talebi karşılamakta en önemli unsurlardan bir olan Auto Expo Africa fuarı 18 – 20 Temmuz 2019 tarihleri arasında Kenya’nın başkenti ve bölgenin en önemli iş ve ticaret merkezi olan Nairobi’de düzenlenmektedir. 2000’li yılların en önemli yükselen pazarlarından biri olan Kenya’da uluslararası üretici ve tedarikçilerin ürünlerini piyasaya sunmaları ve en son teknolojik gelişmeleri tanıtmaları için eşsiz bir platform işlevi gören Afrika Otomotiv Fuarı’na 2018 yılında 30 ülkeden gelen 60 katılımcı iştirak etmiş ve fuar, bölge ülkeleri başta olmak üzere Afrika’nın her yerinden gelen 5400 profesyonel ziyaretçi tarafından gezilmiştir.

TÜRKİYE’DEN KATILIMCILAR : ATAKPAR OTOMOTIV SAN., BESER BALATACILIK SAN. , INCI GS YUASA AKU SAN., OSMANLI OTOMOTIV SAN., SAHIN HAVA SUSPANSIYON SIST.

Kenya, Afrika’nın En Önemli Giriş Kapılarından Biridir.
20 ülkeyi kapsayan ve yaklaşık 400 milyonluk geniş bir pazar oluşturan Doğu Afrika bölgesinin en önemli ekonomisi olan Kenya, jeo-stratejik konumu itibariyle girişimci ve yatırımcılar için ciddi bir cazibe merkezidir. Kenya’nın, Uganda, Tanzanya, Burundi ve Ruanda ile birlikte oluşturduğu, ekonomik ve politik entegrasyonu hedefleyen Doğu Afrika Topluluğu (EAC), ülke ekonomisinin gelişmesinde önemli bir rol oynadığı gibi Afrika pazarına girmek isteyen yabancı şirketler için önemli olanaklar sunmaktadır. Doğu Afrika bölgesinin en önemli finans, iletişim, ulaşım ve turizm merkezi olan Kenya, küresel krize meydan okuyan istikrarlı büyüme temposuyla uluslararası değerlendirme kuruluşlarının takdirini kazanmaya devam etmektedir. Birçok Afrika ülkesinde hızla yayılan modernleşme ve sanayileşme süreciyle birlikte otomotiv sektörüyle ilgili makineler, yedek parçalar, rulmanlar ve mekanik otomotiv parçaları ve aksesuarları gibi ürünlere talep artmıştır. Özellikle otomotiv yedek parça talebi son yıllarda %30 artarak küresel üretici ve tedarikçilerin dikkatini çekmiştir.

Fuar Alanı : Kenyatta International Convention Center

SERGİLENECEK ÜRÜNLER
Otomobil, otobüs, kamyon, kamyonet parçaları, ekipmanları ve aksesuarları, Motorlar ve yedek parçalar Mekanik Otomotiv Parça ve elemanları, Bilye ve rulmanlar, Garaj ekipmanları, Şasi ve karoser yapım ekipmanları, Yağ ve yağlayıcı elemanlar, Taşı test etme ve kontrol sistem ve ekipmanları, Petrol istasyonu ürünleri, Yakıt dönüştürme kitleri ve aygıtları, Tekerlek ve aküler, oto elektrik ve elektronik ürünleri ve parçaları, Oto ses ve video sistemleri, Özel amaçlı taşıtlar, 2 – 3 tekerlekli araçlar, Treylerler, Taşıt izleme ve GPS sistemleri