CIBUSTEC

ULUSLARARASI GIDA VE İÇECEK TEKNOLOJİSİ & AMBALAJ ENDÜSTRİSİ FUARI
Parma – İTALYA
22-25 EKİM 2019

CIBUSTEC - İnovasyona İlham Veren Fuar!

CIBUSTEC - Uluslararası Gıda Teknolojileri ve Ambalajlama Fuarı, İtalya’nın gıda vadisinin kalbi olarak bilinen Parma kentinde 22 – 25 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecektir. 1939 yılından beri organize edilen, dünyanın ve İtalya’nın tartışmasız en önemli fuarlarından biri ve İtalya’nın sektöre yönelik tek teknoloji fuarı olan CIBUSTEC, gıda ve içecek sanayinde gıda katkı maddelerinden gıda işleme teknolojilerine, ambalajlamadan lojistiğe kadar her alanda ihtiyaç duyulan her türlü ürün ve yenilikçi yaklaşımın sergilendiği en önemli platformdur. 120.000 m2’lik Fiere di Parma fuar merkezinde gerçekleştirilecek olan fuara en son 1030 katılımcı iştirak etmiş, İtalya’dan gelen 10.000 profesyonel ziyaretçi dahil olmak üzere diğer 107 ülkeden gelen toplam 35.000 ziyaretçi tarafından gezilmiştir.

CIBUSTEC fuarı, katılımcılara dünyanın en iyi faaliyet yürüten iş topluluklarından biri olan İtalyan gıda sanayisi ve uluslararası gıda şirketleriyle bir araya gelme fırsatı sunması bakımından vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
CIBUSTEC, satın alma gücü yüksek kaliteli satın alma profesyonelleri kendine çekmektedir. İtalya’nın gıda endüstrisinde en büyük 500 şirketinin temsilcileri, gıda sektöründe dünyanın en büyük 50 küresel şirketinden 30’u ve dünyanın en büyük satın alma potansiyeline sahip 3000 profesyonel, gıda teknolojileri ve ambalajlama sektörünün en önemli üretici ve tedarikçi firmalarıyla aynı platformda iş yapma ve iş ortaklıkları kurma amacıyla bir araya gelmiştir.

2011 2014 2016 Artış Oranı
Katılımcı sayısı 775 915 1.030 %33
Ziyaretçi sayısı 26.000 30.000 35.000 %35


Bu gelişim seyri içinde uluslararası katılımcı sayısı %40, uluslararası ziyaretçi sayısı %50 artmıştır. Katılımcı ve profesyonel ziyaretçilerin %90’a yakını 2019 yılında fuara yine geleceklerini beyan etmiştir.
Neden Parma’da fuar?
İtalya’da sanayileşmenin bir özelliği olarak farklı sanayi dalları ülkenin belli bölgelerinde yoğunlaşmıştır. “Sanayi bölgeleri” olarak adlandırılan ve aynı sektörde, her biri üretim aşamalarının başka bir dalında uzmanlaşmış birçok firmanın sıkı ekonomik ilişkiler içerisinde bir arada bulunduğu alanlar, ekonominin dinamik işleyişinde önemli bir yere sahiptir. “Bugün İtalya’da 200’den fazla sanayi bölgesi mevcuttur.” Parma, bu açıdan önemlidir ve İtalyan gıda sanayiinin merkezinde yer almaktadır. Parma’da 1200 gıda şirketi aktif olarak faaliyet göstermektedir. Parma’nın merkez olduğu 200 km’lik çap içinde İtalyan gıda sanayinin %60’ı bulunmaktadır. Parma’nın konumu CIBUS TEC fuarına avantaj sağlayan önemli faktörlerden biridir.

Fuar alanı : Fiere di Parma fuar merkezi

Ürün Grupları
• Gıda işleme makineleri ve teknolojileri • Ambalaj Ürünleri ve Teknolojileri • Kodlama, markalama, etiketleme teknolojileri • Yardımcı makine ve ekipmanları • Taşıma, depolama, lojistik çözümleri • Gıda güvenliği çözümleri • Çevre teknolojileri • Katkı maddeleri