INTERZUM COLOGNE 2019

30.ULUSLARARASI MOBİLYA NDÜSTRİSİ FUARI
ALMANYA / KÖLN
21-24 MAYIS 2019

Avrupa’nın En Büyük Mobilya Endüstrisi Fuarı! Türkiye’nin en büyük ticaret ortağı Almanya’da dünyanın en önemli fuar organizatörlerinden biri olan KOELNMESSE GmbH tarafından iki yılda bir düzenlenen Interzum Cologne 2019 - Uluslararası Mobilya Endüstrisi Fuarı, 21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında Köln şehrinde gerçekleştirilecektir.

Düzenlendiği her yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısını arttırarak devam ettiren fuar yatırımcılar için cazip fırsatlar sunuyor!

Interzum Cologne, en son 2013 yılında 391’i Alman olmak üzere toplam 62 ülkeden 1512 firmanın katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Yabancı katılımcılar arasında İtalya, 266 firmayla ilk sırada yer alırken, Türkiye, 101 firmayla ikinci sırada yer almıştır. Fuara neredeyse dünyanın her yerinden – 148 ülkeden – gelen 35.000’i aşkın yabancı ve 18.000 yerli olmak üzere toplam 53.000 profesyonel ziyaretçi gelmiştir. Yabancı ziyaretçiler arasında Çin, ABD, İngiltere, Rusya, Polonya ve Türkiye ilk sıralarda yer almaktadır.

Dünyada ABD ve Japonya’dan sonra en gelişmiş sanayi ülkesi olan Almanya 81 milyonluk nüfusu ile Avrupa Birliği’nin en büyük, en önemli ve öncü pazarı durumundadır. Türk girişimcilerinin sayısının 2015 yılına kadar 160.000’e ulaşacağı tahmin edilen Almaya’da, Türk işletmelerinde yaklaşık 720 bin kişiye iş imkanı sağlanacağı, yatırım hacminin 15 milyar avro’ya ulaşacağı ve bu firmaların yıllık toplam cirolarının 66 milyar avro civarında gerçekleşeceği tahmin edilmektedir.Avrupa ülkeleri arasında Almanya mobilya sektörü açısından en önemli üretim merkezini oluşturuyor.

Dünya üretiminin %59'u yedi ülke tarafından paylaşılıyor: ABD, İtalya, Almanya, Japonya, Kanada, İngiltere ve Fransa. Giderek güçlenen küreselleşme süreci ve ulusal pazarların dışa açılmasıyla sınır aşırı mobilya ticareti sürekli artış gösteriyor. Görüldüğü gibi uluslararası ticari ilişkiler gün geçtikçe yoğunlaşırken, küresel olarak bakıldığında, iç piyasaya yönelik üretim giderek azalıyor ve ağırlıklı olarak ihracata yönelik üretim yapılıyor. Dolayısıyla mobilya pazarı giderek daha fazla uluslararası nitelik kazanmaktadır. Avrupa ülkeleri arasında Almanya en önemli mobilya pazarını oluşturuyor, zira her Alman vatandaşı kendi evini donatmak için yılda yaklaşık 500 Euro harcıyor. Bu harcamanın yarısını mobilya alımı oluşturuyor. Dolayısıyla Almanya kişi başına düşen mobilya ve ev aksesuarı tüketiminde ilk sırada yer alıyor. Bu da Almanların evlerinin dekorasyonuna verdikleri önemin ve değerin bir diğer göstergesini oluşturuyor.

Fuar Alanı : KOELNMESSE GmbH FAIR GROUNDS
4 ana girişi ve fuar alanına araba, tren, metro ve diğer toplu taşıma araçlarıyla rahat ulaşımı ile şehrin en büyük ve önemli fuar merkezi durumundadır.

Ürün Grupları
 Doğal malzemeler (ağaç-kereste, kaplama-cila, parke)  İç dizayn malzemeleri  Kabin, mutfak, ofis ve modüler mobilya için yarı mamul ürünler  Dekoratif kaplamalar-kağıtlar, laminantlar, paneller, mineral malzemeler, yapıştırıcılar,  Montaj, kilit, aydınlatma sistemleri,  Gömme mobilya ürünleri  Mobilya makineleri  Döşeme malzemeleri- aksesuarlar  Mobilya Endüstrisi