14.NATUREL STONE SHOW

TAŞ ENDÜSTRİSİ FUARI
İNGİLTERE / LONDRA
NİSAN 2021

Londra’nın en önemli fuar alanı olan ExCel’de düzenlenen The Naturel Stone Show 2019 Fuarı, İngiltere’nin özel olarak doğal taşa ve doğal taşla doğrudan ilişkili ürünlere ve hizmetlere odaklanan tek fuardır. Fuar, 25. Yılına girerken ziyaretçiler ve katılımcılar için yarattığı olumlu sonuçlar bakımından mükemmel bir üne kavuşmuştur. En son 200 Katılımcısı bulunan ve İki yılda bir düzenlenen Fuar, Britanya Kraliyet Mimarlar Enstitüsü, Büyük Britanya Taş Federasyonu ve English Heritage gibi Temel sanayi örgütlerinin özel desteğinden yararlanmakta ve Britanya İç tasarım Birliği, Lisanslı Mimari teknolojistler Enstitüsü ve dünyanın önde gelen uluslararası taş fuarı Marmomac’la işbirliğini memnuniyetle sürdürmektedir. Eğer pazarınız taş levhalar, döşemeler veya bloklar, CNC makineler, elmas işleme aletleri, en son sabitleme / bağlantı sistemleri, dolgular, yapıştırıcılar, temizleme malzemeleri veya diğer ilgili ürünler ve hizmetler ise, bu fuar sizin fuarınızdır.

Son yıllarda İngiltere dünyanın en önemli doğal taş ithalatçılarından birisi haline gelmiş durumda. Avrupa’nın en büyük pazarı olan ülkeye yılda 350 milyon sterlin dolayında ithalat yapılıyor. 4 bin dolayında firmanın faaliyet gösteriyor. Mimari yapının özenle korunduğu bir şehircilik anlayışına sahip olan İngiltere’de son yıllarda artan restorasyon projeleri ve yeni konut üretimi doğal taş ihtiyacını her geçen gün arttırıyor. Altyapı inşaatları, şehir merkezlerindeki cadde düzenlemeleri doğal taş talebinde önemli rol oynuyor. Evlerde doğaltaşların mutfak tezgahı ve lavabo olarak kullanımı hızla artarken, hijyenik ve daha kolay silinebilir olması, özellikle kamu sektöründeki yapılarda doğal taş kullanımına ilgiyi yükseltiyor. Türkiye İngiltere’nin yarı işlenmiş mermer ve traverten ithalatında İtalya’nın önünde ilk sırada yer alıyor.

FUAR ALANI : EXCEL LONDON

ÜRÜN GRUPLARI
Granit / Granit Ürünler Kireçtaşı / Kireçtaşı Ürünleri Mermer / Mermer Ürünleri Kumtaşı / Kumtaşı Ürünleri Kayrak / Barut Ürünleri Diğer Taş / Taş Ürünleri Kuvars Ve Kompozit Taş Döşeme Peyzaj İç Dizayn Banyo, Mutfak Şömine Fayans & Levhalar Anıtlar Duvar Restorasyon / Koruma Doğal Taş Makineleri Ve Araçları Kaplama Çatı Yapıştırıcılar, Sızdırmazlık, Harçlar Ve Temizlik Malz. Dahil Olmak Üzere Sarf Malz Taş Mobilya