THE FLOORING SHOW 2018

56. ZEMİN MALZEMELERİ VE HALI FUARI
İNGİLTERE / HARROGATE
16 – 18 EYLÜL 2018

FUAR ALANI: Harrogate Convention Center

FUAR İSTATİSTİKLERİ: Zemin malzemeleri konusunda en büyük ulusal etkinlik olan The Flooring Show 2018 yılında 56. Kez kapılarını ziyaretçilere açıyor Son beş yılda % 31 büyüyerek 260’tan fazla katılımcıya, 3069 ziyaretçiye ulaşan fuar 2018 ‘ de stand alanını arttırarak yoluna devam ediyor.

SERGİLENEN ÜRÜNLER: Zemin kaplamaları için yapıştırıcılar, El yapımı ve Makine Halıları, Kilimler, paspaslar, zemin uygulamaları ve kurulum teknolojileri, parke ahşap ve laminat parke, dış mekanlar için zemin kaplamaları ve teknolojileri.

İngiltere’nin halı ve kilim ithalatı yaklaşık 1 milyar dolar olup Türkiye'nin bu pastadaki payıysa yüzde 8 civarındadır. İngiltere’nin genelinde şehirler tarihi dokusunu korumaktadır. Eski ve tarihi binaların yıkımının yapılamaması, dış kısımlarının aslına uygun bir şekilde koruma altına alınması şehirlerde yeni bina üretimini zorlaştırmaktadır. Ancak bu binaların iç kısımlarının onarılma ve yenilenme ihtiyacı nedeniyle İngiltere yapı ve inşaat malzemeleri ihtiyacının en fazla olduğu yerlerdendir.