Woodshow tanıtım

Ortadoğu’nun en önemli finans, ticaret ve turizm merkezi olan Dubai’de düzenlenen WoodShow 2023 Fuarına davetlisiniz.

 Dubai Wood Show  Küresel Ahşap ve Ağaç İşleme Makineleri Ticaret Fuarı 07 – 09 Mart 2023 tarihleri arasında Ortadoğu’nun ve Birleşik Arap Emirliklerinin en önemli finans, ticaret ve turizm merkezlerinden birisi olan Dubai’de katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Dünyanın ve bölgenin önde gelen üretici ve tedarikçi firmalarıyla ülkenin ve bölgenin en önemli satın alma kuruluşlarını bir araya getiren fuar, bölgenin en önemli iş platformu ve sipariş alma merkezidir.

Dünyanın her yerinden gelen on binlerce profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan WoodShow, bölgede ahşap ve ağaç işleme makineleri endüstrisine yönelik olarak düzenlenen yegane business-to- business (şirketler arası) fuar niteliğindedir. 2023’te 19.’su düzenlenecek olan fuar, ürün tedarikçileri ile makine ve alet imalatçılarının ürünlerini, en ileri teknolojilerini ve büyük ölçekli makinelerini Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en önemli satın almacı firmalarına tanıtacaklar, Ortadoğu’da güçlü bir yükseliş trendi sergileyen inşaat ve mobilya sektöründen hak ettikleri payı alacaklardır.

DUBAIWood Show

Neden Birleşik Arap Emirlikleri?

Birleşik Arap Emirlikleri, uluslararası ticaret, sermaye, enformasyon ve insan akışı bakımından ilişki içinde olduğu 169 ülke ve bölgeyle sıkı bağlantıları nedeniyle dünyada küresel olarak en çok bağlantıya sahip ilk beş ülke arasında yer almaktadır.

Birleşik Arap Emirliklerinde inşaat sektörü önceki yıla göre %4.9 büyüyerek 2022 sonunda 64.2 milyar dolarlık bir hacme erişmesi beklenmektedir.

Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi ülkelerinde altyapı projelerinin toplam büyüklüğü 2025’e kadar 1.14 trilyon doları bulacaktır.

Birleşik Arap Emirliklerinde pandemi koşullarında 2020’de %4.8 küçülen yapı sektörü 2021’de %3.1 büyümüştür.

Suudi Müteahhitler Birliği önümüzdeki yıllara dönük olarak toplam değeri 160 milyar doları aşan 1000 projenin tanıtımını yapmıştır.

Birleşik Arap Emirliklerinde yapı piyasasının büyüklüğü 2026’ya kadar 133,53 Milyar doları bulması beklenmektedir.

Neden Dubai’de fuar?

Dubai Gayrı Menkul Alım Satım Sözleşmeleri 2021’de %71 artışla 81 Milyar dolara erişmiştir.Dubai WoodShow organizatörleri fuarın 500 milyon dolarlık sözleşme hedefiyle rekor kıracağını vaat etmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir